Rakenduskraavide kasutamine
Sissejuhatus
Hargid on asendamatud tööriistad aianduses ja aianduses. Neid kasutatakse mulla lõdvendamiseks, umbrohu eemaldamiseks, istutusaukude ettevalmistamiseks, kraavide kaevamiseks või juurte läbilõikamiseks. Õige kobara valimine ja selle õige kasutamine võib muuta aiatöö palju lihtsamaks ja tuua paremaid tulemusi.
Olulised aspektid hakkimise kasutamisel
Käepideme pikkus ja mugavus:
Veenduge, et haakera käepide sobiks mugavalt teie kätte. Käepideme pikkus sõltub haara funktsioonist. Rist- või teravikuharja käepide on lühem kui voodikuhja käepide.
Veidi üle ühe meetri pikkune käepide sobib ideaalselt rist- või teravikuga haara jaoks. Põrandakobara käepikkus peaks olema umbes 130-150 cm. Käsihaaval on tavaliselt 35-40 cm pikkune lühike käepide.
Ümmarguse silmaga või pigem löögimuhvidega kinnitatava käepidemega haakera:
Ümmarguse silmaga haakeseadmed: Ümmarguse silmaga haakeseadmete käepideme saab vahetada ilma tööriistadeta. Oluline on, et haara pea oleks kindlalt ja kindlalt sisestatud, et vältida haara pea kõikumist või lahtistumist.
Saha sissevajutushülssidega: siin on käepide kinnitatud puukiilu ja sissevajutushülssidega. Haakera pea asetatakse käepidemele ülaltpoolt ja kinnitatakse selle külge kindlalt puidust kiilu ja sissevajutavate muhvidega. Käepideme vahetamiseks on vaja puurida kiilu reljeefsed augud, et pea saaks käepidemest eraldada. Kui pea on käepideme küljes lahti, piisab tavaliselt sellest, kui sissevajutushülsid haamriga sügavamale kiilu sisse lüüa, et ühendus stabiliseerida.
Kokkuvõte: Mõlemad konksutüübid toimivad väga hästi. Me võime mõlemat kinnitusvarianti tingimusteta soovitada.
Hoe sisse:
Sisestage ümmarguse silmaga haakera: Asetage haakera pea koonilisele käepidemele ja lükake see käepideme kõige paksemasse ossa. Seejärel lööge käepide koos haara peaga kindlalt vertikaalsuunas maapinnal lamava puitlaua või palgi peale. Ülalt alla 90-kraadise nurga all, nii et haara pea on suunatud allapoole.
Kui see tabab vastupanu, ühendub haakera pea positiivselt käepidemega. Seda tuleb korrata mitu korda, kuni haara pea on käepidemega kindlalt ühendatud. Ühendust saab veelgi tugevdada, kui leotada ühenduskohta paar minutit. Käepide paisub ja haara pea kinnitub kindlalt.
Kinnitage haakera löögimuhvidega: Asetage käepide mugavale töökõrgusele puupalgi või -laua peale. Asetage haara pea silma käepidemele. Vajaduse korral murdke käepideme ülemise otsa servi kergelt lõiketeraga, et pea oleks kergem paigaldada. Seejärel pöörake haakera ümber, asetage pea palgile ja lööge haamriga sirgeks, kuni see on pea silmaga ühel joonel. Kui pea on käepidemega samal tasapinnal, lööge sisse puukiil ja seejärel lööge sisse sissevajutushülsid. Vajaduse korral eemaldage puukiilust väljaulatuv materjal.
Haara materjal:
Pea materjal: karastatud süsinikterasest valmistatud haakekirveste pead on vastupidavad ja vastupidavad. Vastupidavat ja kõva terast saab kergesti uuesti teritada ja see peab vastu ka tugevatele löökidele. Roostevabast terasest pead on roostekindlad. Siiski puruneb hapram roostevaba teras kergemini kui süsinikterasest valmistatud haaraotsad.
Käepideme materjal: Puidust käepidemed on traditsioonilised ja neid on meeldiv käsitseda. Neid on lihtne taaskasutada ja need ei tekita oma kasutusea lõppedes problemaatilisi jäätmeid, nagu näiteks klaaskiust käepidemed. Meie poolt on puust käepidemete kasutamise poolt. Siinkohal on tugev ja elastne tuhkpuu või hikkoripuit tõestatud ja hästi toimiv variant.
Hooldus ja hooldus:
Puhastamine: Roostetamise vältimiseks eemaldage pärast iga kasutuskorda haara mustus ja taimeosad.
Säilitamine: Hoida haara kuivas ja kütmata kohas. Ideaalis riputage haakera üles, et vältida niiskuse kahjustusi käepidemele või haakera otsale. Soojendatud ruumides säilitades kuivab käepide ja kaotab oma elastsuse. Siis võib käepide kergemini murduda kui korraliku ladustamise korral.
Teritamine: Vajaduse korral teritage haara pead.
Õlitamine: Enne talvist ladustamist peaksite süsinikterasest valmistatud haakeseadmete päid kergelt õlitama. See hoiab ära rooste tekkimise. Kui soovite kasutada taimseid õlisid, on hea valik linaseemneõli. See moodustab stabiilse kaitsekihi.
Erinevad haakeseadeldised ja nende kasutamine
Pikksirves või ristsaagimine:
Kirjeldus: Tugeva otsaga ja teritatud kitsas haakera. Esiküljel moodustavad haara pea ja käepide samanimelise“risti“.
Taotlus: Kasutamine: Ristlõikur kasutatakse eelistatavalt kiviste ja kiviste muldade lõhestamiseks. Teritatud labidat võib kasutada ka juurte läbimurdmiseks.
Juurikaevur:
Kirjeldus: Kahe teritatud konksuga vertikaalses ja horisontaalses asendis.
Taotlus: Juurtõmbaja sobib ideaalselt juurte läbilõikamiseks ja eemaldamiseks. Tugevate juurte läbilõikamine on võimalik selle kobaraga. Sobib hästi ka kivise ja kõva pinnase töötlemiseks.
Waymaker hoes:
Kirjeldus: Teehooldushaara on tugeva sepistatud tipu ja laia haara küljega.
Kasutamine: Kasutatakse eelistatavalt alpi teede ehitamisel, matkaradade ehitamisel ja hooldamisel ning raietöödel.
Hoopoe hoe või hoopoe hoe:
Kirjeldus: “Hoopoe hoopoe” on saanud oma nime hoopoe linnu järgi, kellel on iseloomulikud peasuled. Labida lai külg on mõeldud aukude ja kraavide kaevamiseks, labida teine külg on kirves servaga juurte lõhkumiseks.
Taotlus: Ideaalne tugevalt juurdunud muldade töötlemiseks. Teravalt lihvitud kirves lõikab läbi isegi tugevate juurte. Mulla saab hõlpsasti lahtistada kobaraga. Ideaalne ka suuremate istutusaukude kaevamiseks.
Rodehacke:
Kirjeldus: Kaevamishaaval on teravapõhjaline haara külg ja haamripea.
Taotlus: Ideaalne raskes ja kõvas pinnases töötamiseks ning põõsaste, põõsaste ja juurte eemaldamiseks. Praktilist haamripead saab kasutada tugevate naelte või väiksemate vaiade sisselöömiseks.
Istutushakkur:
Kirjeldus: Istutushaara on terava maapinna haara ja kirvese servaga.
Kasutage: Kasutamine: põõsaste puhastamiseks, juurte läbilõikamiseks ja istutusaukude kaevamiseks kõvas ja kivises pinnases. Teravaks lihvitud kirvese serva saab kasutada ka paksemate okste või tugevate juurte läbilõikamiseks.
Metsatööline:
Kirjeldus: Metsakobaral on kitsam ja piklikum labidas.
Kasutage: Metsa uuendamiseks ja tööks puukoolides. Väikesed istutusaugud noortele taimedele saab luua ühe liigutusega.
Kalda kopp:
Kirjeldus: Tugeva peaga tugev kobar.
Taotlus: Kasutamine: Kivise pinnase lõdvendamiseks, nõlvade puhastamiseks ja paljudeks muudeks töödeks. See on haara, millest ei tohiks puududa ükski suur aed.
Haara:
Kirjeldus: Voodikühvel on pikema käepidemega ja teravaks lihvitud teraga.
Kasutage: Kasutamine: Mulla lõdvendamiseks, köögiviljaplatside töötlemiseks ja umbrohutõrjeks.
Juurviljakobar ja põllukobar:
Kirjeldus: Nendel haakidel on lai, tugev tera ja tugev käepide.
Kasutamine: Sobib väga hästi mulla kuhjamiseks ning juurviljade ja põllukultuuride koristamiseks. Tugeva lehega on lihtne eraldada ka raskeid naeriseid emataimest.
Sõnnikuhakkur, aiatööriist ja karstikirves
Kirjeldus: Tugevate hammastega ja tuhkast käepidemega.
Kasutage: Komposti ja sõnniku tükeldamiseks ning Muldade ja pinnase lõdvestamine ja õhustamine. Kartuli koristuseks või umbrohu eemaldamiseks.
Aiakobar / käsikobar
Kirjeldus: Väikesed, käepärased ja lühikese käepidemega haakeseadmed.
Kasutage: Kasutamine: Töötamiseks voodites ja köögiviljaplatsidel. Väikeste istutusaukude kaevamiseks või umbrohutõrjeks.
Kokkuvõte
Õige haara valimine ja selle õige kasutamine võib muuta aiatöö palju lihtsamaks. Mõelge läbi, milliseid töid on vaja aias teha, ja valige selleks õige haara. See võimaldab teil saavutada aias optimaalseid tulemusi ning õige tööriistaga on töö lihtne ja lõbus.