Lõhestav kiil
Kui lõhkekirves jõuab oma piiridesse, tagavad lõhkekiilud käepärased palgid.
Niipea kui vajate küttepuid või soovite puitu muudeks eesmärkideks ladustada, tuleks värskelt raiutud puit võimalikult kiiresti lõhkuda. Ühelt poolt on puitu seda raskem lõhkuda, mida kauem see kuivab, ja teiselt poolt väheneb selle kütteväärtus, sest puidu sisemine lagunemine algab. Teisest küljest, kui raiutud puit töödeldakse kiiresti, saavad palgid paremini kuivada, mis suurendab nende kütteväärtust.
Palkide lõhkumiseks on erinevaid võimalusi. Alternatiivina kulukale ja ruumimahukale hüdraulilisele palgi lõhkujale tasub kasutada lõhkekirvest või lõhkumisvasarat.
Mõned palgid või puuliigid on siiski nii oksakad või ülekasvanud, et isegi kõige raskem lõhkumisvasar jõuab oma piirini. Siinkohal tulevad mängu meie sepistatud lõhkekiilud.
Hiiglaslik võimsus tänu erilisele konstruktsioonile
Lõikekiile on saadaval eri kujude, suuruste ja kujundusega. Tänu nende erilisele konstruktsioonile sobivad need eriti hästi kõva puidu ja meetritükkide lõhkumiseks. Kiilade pinnad on eriprofiiliga. Külgmised “kaalud” takistavad kiilu välja hüppamist, samal ajal kui sooned ja sooned tagavad parema juhitavuse, vähendavad vastupanu ja suurendavad samal ajal lõhkumisefekti. Meie lõhkumiskeilasid on tänu teravale otsale lihtne kasutada ja need leiavad tänu spetsiaalsetele sisselõikedele kiiresti hea haardumise puidus, nii et kiil jääb kinnitamisel paremini puidus kinni. Kõik need lõhestuskiilude omadused tagavad, et küttepuid saab vaid mõne liigutusega lõhestada käepäraseks, kergesti transporditavaks ja kiiresti kuivavaks palgiks.
Pöörlevad lõhkekiilud on veelgi tõhusamad.
Pöörlevad lõhkekiilid on lõhkekiilide eriline tüüp. Nende eriline kuju aitab ka puitu lõhkuda lõhkumisel. Nende keerduv kuju kannab löögijõu veelgi tõhusamalt puitu, kuna laiema kiilanurga tõttu suureneb lõhkumise mõju oluliselt.
Lõikekiilude õige kasutamine
Sõltumata sellest, millist mudelit te lõpuks kasutate, järgib hariliku noa kasutamine alati sama põhimõtet: suurte puidukettade puhul ärge paigutage kiilu liiga keskselt ja veenduge, et see oleks võimalikult paralleelselt terasuunaga. Nüüd võite seda kerge haamrilöögiga - vajadusel väikese haamriga - sisse ajada, kuni see on kindlalt paigas. Seejärel lööge kiil raske haamriga puitu, kuni see puruneb. Ideaalis peaksite kasutama spetsiaalset lõhkumisvasarat, mille ühel küljel on veel kirvepea. See tähendab, et saate vajadusel ikkagi sihipäraste löökidega aidata, ilma et peaksite tööriistu liiga tihti vahetama. Kui kiil kaob puidu sisse - mis võib juhtuda eriti meetripikkuste tükkide puhul -, võite lisada teise puukiilu, kuni puit lõheneb.
Pöörake tähelepanu ohutusele, kui töötate hargnõugadega
Nagu kõigi metsatööde puhul, kehtib sama ka kiiludega lõhkumise kohta: Ohutus ennekõike! Hoolitsege enda ja oma ümbruse eest. Kandke sobivat kaitseriietust ja kaitseprille.
Spalmisvasarad või spalmiskirved koos PE-löögipeaga pakuvad maksimaalset ohutust.